Krakowiacy i Górale… ci to mają dobrze: chwycą rower, wyjdą „na pole”, zakręcą dwa razy pedałami… i już Pieniny i Tatry stoją przed nimi otworem! Chcąc jechać tam z Warszawy, musimy liczyć się z poważną wyprawą – z dojazdami, transportem roweru itp. Dlatego postanowiliśmy to, co najciekawszego rowerowo ma do zaoferowania Małopolska, połączyć programem jednej 6-dniowej wycieczki: „Velo Dunajec”, „Velo Czorsztyn”, „Szlak Wokół Tatr”! Do tego w czasie, kiedy wiosna wybucha… Na e-bike’ach z wiatrem w plecy! I pod wspólnym mianownikiem: Polowanie Na Krokusy!
TERMIN

17 – 22 kwietnia 2021
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW

min. 7 osób – max. 12 osób

CHARAKTER WYCIECZKI I ATRAKCJE

– 6 całodniowych wycieczek na rowerach elektrycznych –
– fascynująca architektura na szlaku: zamki w Czorsztynie i Niedzicy, wieś Chochołów, Czerwony Klasztor i. in. –
– zapoznanie się z nowoczesną infrastrukturą rowerową: „Velo Czorsztyn” i „Velo Dunajec” –
– przejazd Doliną Chochołowską w poszukiwaniu kwitnących dywanów krokusowych  –  
– mała, kameralna Grupa! –

ROWERY

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym, e-bike'e organizatora. Niemiecka marka KALKHOFF, wersja damska (rama męska w ograniczonej ilości na życzenie), z hamulcami hydraulicznymi i wydajną baterią wystarczająca na całą wycieczkę. Każdy rower posiada nieprzemakalną sakwę na osobiste rzeczy. UWAGA! Rower elektryczny, to nie motorower! Pedałujemy jak na zwykłym rowerze. Dzięki wspomaganiu elektrycznemu czujemy się, jakby delikatny wiaterek w plecy ułatwiał i uprzyjemniał nam jazdę. Jeżeli ktoś ma życzenie, zapraszamy na bezpłatne przetestowanie roweru elektrycznego przed wycieczką (umawiamy się z min. 1-dniowym wyprzedzeniem).

DYSTANS I TEMPO

Dystanse wycieczek rowerowych to ok. 55 km - 70 km po utwardzonych ścieżkach rowerowych, spokojnych, asfaltowych drogach lokalnych; tempo relaksacyjne: 12-18 km/h z wieloma przerwami na fotografowanie, zwiedzanie, gadanie.

TRANSPORT

W cenie wycieczki.
Wariant I (7-8 osób): wygodny dojazd pociągiem: Warszawa - Tarnów i Zakopane - Warszawa, rowery jadą busem.
Wariant II (8-12 osób): podróż komfortowym busem z przyczepą na rowery

WYŻYWIENIE:

Śniadania i cudowne pikniki ze świeżo parzoną kawą: w cenie wycieczki.

 Gastronomia regionalna na trasie wycieczki, obiadokolacja - płatne indywidualnie

ZGŁOSZENIA i INFORMACJE 

Mailowo: kontakt@onlyebikes.pl

Telefonicznie : +48/502 433 204 (Mirek)

Po zgłoszeniu chęci uczestnictwa w. w. drogami, przekazane zostaną szczegółowe warunki uczestnictwa i regulamin rezerwacjiCENA WYCIECZKI

 1490,- Pln


W cenie wycieczki zawarte:
- zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienką lub 1-osobowych (z dopłatą),
- śniadanie i piknik na trasie wycieczek,
- transport uczestników,
- wypożyczenie/transport roweru,
- organizacja/przewodnictwo/opieka organizatora,
- ubezpieczenie NNW.

PROGRAM WYCIECZKI


1 dzień: Tarnów – Gródek n. Dunajcem – Nowy Sącz. Wyruszamy z Warszawy pociągiem lub busem do Tarnowa (pociąg bezpośredni 05:14 > 09:56). Tarnów, to nie tylko słynny „biegun ciepła” w Polsce, ale również jeden z piękniejszych renesansowych rynków miejskich w Polsce. Pokręcimy się trochę po Tarnowie, aby następnie ruszyć wzdłuż Dunajca i przez Pogórze Rożnowskie (z malowniczym Zalewem!) do Nowego Sącza. Trasa ok. 70 km.


2 dzień: Nowy Sącz – Krościenko n. Dunajcem – Sromowce Wyżne. Na dzisiejszej trasie odwiedzimy Stary Sącz, który zachował urok i spokój typowego, galicyjskiego miasteczka. Przemkniemy przez zagłębie jabłkowo-śliwkowe w Łącku i pod ukwieconymi balkonami Tylmanowej. Kilkakrotnie przeprawimy się małymi mostkami przez Dunajec i zatrzymamy się w miejscu, gdzie rzekę jednym skokiem pokonał Janosik! Ukoronowaniem wycieczki będzie przejazd jedną z piękniejszych, naturalnych tras rowerowych - wysokim brzegiem Dunajca z widokiem na Trzy Korony! Trasa ok. 70 km.


3 dzień: Sromowce Wyżne - Nowy Targ – Witów/Kościelisko. To nie w Wysokich Tatrach, ale w Pieninach łupił bogatych, oddawał biednym słynny Janosik! Odwiedzimy kościółek w Dębnie, gdzie był kręcony jego ślub z Maryną. Pozostając na filmowym szlaku, przeniesiemy się do „Wakacji z duchami”! Bowiem to z prostokątnej wieży zamku w Niedzicy rozbrzmiewało nocami słynne: „Przebacz mi Brunhildo”!!! Zamek w Niedzicy podziwiać będziemy z trasy „Velo Czorsztyn”. Następnie zmiana krajobrazu: zalesione Pieniny ustąpią miejsca strzelistym Tatrom i pięknej podhalańskiej architekturze drewnianej, jak ta w Chochołowie! Trasa 70 km.


4 dzień: Witów/Kościelisko - Dolina Chochołowska – Brnice (SK). Jest to dzień, który rozpoczniemy od tytułowego „Polowania na Krokusy”! Jeżeli dopisze pogoda, to nie trzeba będzie bardzo wytężać wzroku, aby jadąc Doliną Chochołowską ucieszyć zmysły rozpostartymi kobiercami fioletowych krokusów. Następnie, pogryzając oscypki, przeprawimy się na słowacką stronę, gdzie wioski na zboczach i w dolinach Tatr wyglądają tak, jakby czas się w nich zatrzymał… Trasa ok. 73 km.


5 dzień: Brnice (SK) – Liptowski Mikulasz (SK) – Tatrzańska Łomnica (SK). O ile polski filmowy Janosik miał aparycję M. Perepeczko, był dżentelmenem, umiał tańczyć i pisać - o tyle prawdziwy Jauraj Janosik był niezłym oprychem i łupił wszystkich równo po słowackiej stronie! Był sądzony i dokonał żywota w urokliwym miasteczku Liptowski Mikulasz położonym dzisiaj malowniczo nad wielkim jeziorem zaporowym Liptowska Mara. Ale akcentem widokowym dzisiejszej wycieczki będzie skromne wielkościowo, ale szczególnej urody - Strbske Pleso, porównywane chętnie z Morskim Okiem! Trasa ok. 74 km.


6 dzień: Tatrzańska Łomnica (SK) – Żdiar (SK) – Poronin. Do Poronina wyruszymy dzisiaj z Tatrzańskiej Łomnicy, niejako już legendarnego kurortu u podnóża słowackich Tatr. Krotochwilnie można by nazwać tę miejscowość Tatrzańskim Sopotem: już to ze względu na dużą dawkę wyczuwalnego snobizmu, już to z uwagi na słynny Grand Hotel, który i wiekiem i architekturą przypomina Granda sopockiego. Ale co tam Grand Hotel! Nasza uwaga podczas ostatniej wycieczki skoncentrowana będzie na cudownych panoramach dziewiczych Tatr Bielskich. Dlaczego „dziewiczych”?! Wyjaśnienie przy gorącej kawie z mlekiem na ostatnim pikniku podczas naszej wyprawy! Trasa ok. 48 km. Planowany powrót do Warszawy pociągiem: Poronin (14:40) – Warszawa (22:41).


UWAGI!

Ze względu na sytuację epidemiologiczną ostateczna decyzja o odbyciu się wycieczki zostanie podjęta 30 marca 2021. Jeżeli wycieczka miałaby zostać odwołana przez Organizatora, wszelkiE zaliczki finansowe zostaną zwrócone Uczestnikom w pełnej wysokości.

OGÓLNE WARUNKI REZERWACJI PODRÓŻY LUB WYCIECZKI.pdf